KULT DUSJFORHENG: H&Ms Vibeke Holann viser fram et dusjforheng med overdimensjonerte sjampoflasker som vi kan pynte opp badet vårt med til høsten. (Foto:Cecilie Leganger)
I RØFFE MATERIALER: Kolleksjonen byr på store puter i ulike mønstre og materialer. (Foto:Cecilie Leganger)
CUPCAKES - NÅ PÅ DUKER, PUTER OG SENGETØY: De søte kakene ser vi på kolleksjonens mer lekne og unge linje. (Foto:Cecilie Leganger)
BURGUNDER: - Håndklær med brokademønster i brugunder går igjen i kolleksjonen. (Foto:Cecilie Leganger)
HØSTFRUKTER: Tekstilene i kolleksjonen er pyntet med elementer fra naturen, som høstfrukter, bær og granatepler. (Foto:Cecilie Leganger)
Torsdag 10. mars åpnet H&M sin
nye norske flaggskipsbutikk i Bogstadveien i Oslo. Her er det over 3000 kvadratmeter og fem etasjer med H&M – inkludert
den første H&M Home-butikken her til lands.
På H&M Home finner du først og fremst tekstilvarer til hjemmet, som duker, håndklær, dusjforheng, sengetrekk og putevar.
Tidligere har
H&M’s interiørartikler kun vært til salgs på nett, men nå er det altså endelig mulig både å se og kjenne på varene selv.
Høsten blir lun og koselig
Vårkolleksjonen, som
KK.no har skrevet om tidligere, er romantisk, urban og inspirert av landlige omgivelser. Her finner vi rustikke stoffer, hvite blonder og prikker, hjerter og morsomme mønstre.
Mye av det samme ser vi til høsten, men nå skal vi bevege oss innendørs. Her skal vi tenne lys og krydre omgivelsene våre med duker og løpere prydet av fallende frukter i lilla og grønt, fylle opp baderommene med burgunderfargede håndklær og ligge på myke fløyelstepper.
Sofaen jazzer vi opp med et hav av puter i sort imitert skinn, bohemsk mønstermiks eller med trykk av høstløv i ulike farger.
- Den rå naturen skal inn i stua. Vi skal pynte opp med røffe puter i naturlige stoffer i farger som brunt, grått og beige, og henge opp nye gardiner med store kirsebær på, sier Vibeke Holann hos H&M til KK.no.
- Mange av putene har vi sett før, men nå kommer de i nye farger som grått og brunt. Ved å bruke puter kan man fornye hjemmet sitt på en enkel måte, det er nok derfor det er de vi selger mest av, legger Holann til.
BESTSELGEREN: - Denne har vi sett før, men nå kommer den i nye farger som grått og brunt. Ved å bruke puter kan man fornye hjemmet sitt på en enkel måte, det er nok derfor det er de vi selger mest av, sier Vibeke Holann hos H&M til KK.no. (Foto:Cecilie Leganger)
- Skal gjøre deg glad
Kolleksjonen har også en yngre og mer leken trend, med polkadotprikker, hjerter og søte cupcake-mønstre.
Den er litt dukkesøt og inkluderer trykte tekster med postive budskap som
you look nice today.
- Det er koselige ting som skal gjøre deg glad. Min personlige favoritt er de små badehåndklærne som forteller meg at jeg ser fanatstisk ut morgen og kveld, sier Holann.
Helt nytt hos H&M Home er dessuten en sminkebag med søte kaker på.
DENNE ER HELT NY: - Den lille toalettvesken er en nyhet hos H&M Home, sier Holann. (Foto:Cecilie Leganger)
Slik er kolleksjonen
Kolleksjonens nøkkeltrender er rustikke og golde elementer fra naturen når årstiden går over til høst og en lun og trivelig bohemsk vintagefølelse. Nordisk minimalisme og moderne snitt i kontrast til lekne cupcake-mønstre.
Vibeke Holann deler inn kolleksjonen i fire hovetrender:
-
Coast er inspirert av amerikansk industrialisme og quilttradisjon, med striesekkstoffer, bladtrykk fra naturen og farger som beige, brunt og oransje.
-
Clean kjennetegnes av en mer minimalistisk og nordisk stil, der oppblåste trykk, imitert skinn og mye grått og sort går igjen.
-
Punsj er mer leken og humoristisk med sterke farger som rosa og mynte, søte cupcake-trykk og håndklær og puter med positive budskap som
you look amazing. H
-
Cozy er romantisk, bohemsk og nostalgisk, med trykk av franske parfymeflankonger, store blomster og paisleymønster.
SE OGSÅ:
Her er vårens store interiørtrender
Se store bilder fra kolleksjonen her:
Dette må du vite
Du kan få tak i varene selv om du ikke bor i Oslo. H&M Home-produktene får du også kjøpt i kleskjedens nettbutikk.
Priser: Putevar fra 49,50, linpledd 499,-, duker fra 249,-, kjøkkenhåndklær 49,50,- og gardiner fra 299.
Materialer: Fløyel, blonder, engelsk broderi, imitert skinn og semsket, ubleket og vasket lin.