Du har kanskje fått med deg at
sportystilen er en av de heteste trendene denne våren.
Det blir fartsstriper,
pustende netting, plast,
borrelåssandaler – og tall.
Denne våren er det ikke bare lagspillere som skal kle seg i nummererte trøyer, ifølge Isabel Marant.
(Artikkelen fortsetter under.)
ROCKA STYLING: Batikkjeans, slangeskinnsshorts og bikerjakker - ton i ton - må gjerne kombineres med talltoppen, ifølge Isabel Marant. (Foto:All Over Press)
Tallenes tale
Vi har sett
mye rart trykt på trøyer. Det er derfor kanskje betryggende å se at det trygge talltrykket er tilbake. Det er også en enkel måte å kaste seg på sportytrenden på.
Franske Isabel Marant går for baseballtrøyer i solbleket bomull med slitte detaljer. Og overdelene skal være komfortable og løse. Det skal se ut som noe du har
lånt i klesskapet til kjæresten din.
(Artikkelen fortsetter under.)
SPORTY TOPPER: Øverst f.v: Lys gul baseballgenser med grå ermer fra Mango (kr.169/Mangoshop.com), med grønne ermer (kr.199/Ellos.no), lang grå jerseymodell fra Only (kr.180/Bestselelershop.com), rosa singlet med sølvtrykk (kr.149/Gina Tricot) og Isabel Marant-modellen (ca kr.1810/Net-a-porter.com). (Foto:Produsentene)
Slik styler du den
Marant kombinerer de løse trøyene med røffe bikerjakker, avslappede treningsbukser, batikkfargede jeans eller shorts med slangeskinnsprint - men med feminine, høyhælte sandaler. Ofte er det jo kontrastene som
gjør et antrekk spennende. Og du må gjerne kle deg ton i ton – og la alle plaggene i antrekket være i samme farge, men i ulike nyanser.
Blir det likevel litt for avslappet og maskulint, kan du la deg inspirere av Marc by Marc Jacobs, og bruke talltoppen sammen med et vidt skjørt med høyt liv – som også skaper en fin kontrast til den sporty toppen.
TIL SKJØRT: Marc by Marc Jacobs vår/sommer 2012. (Foto:All Over Press)
Vårmoten 2012
Sjekk også KK.no sin
store trendrapport for våren/sommeren 2012 - og vår oversikt over hvilke trender som
resirkuleres denne sesongen.
Vi har dessuten fått en titt på hvordan våren blir hos kleskjedene
H&M,
Bik Bok,
Lindex,
Gina Tricot,
Cubus,
Vero Moda,
KappAhl,
Weekday,
Monki,
MQ,
Monsoon, nettbutikken
La Redoute og veske- og tilbehørskjedene
Accessorize,
Glitter og
Morris.