Du har helt sikkert fått med deg alt snakket om den erotiske bokserien «Fifty Shades of Grey». Kort fortalt handler den om den 22 år gamle studenten Anastasia Steele som blir forført og dominert av den unge entreprenøren Christian Grey.
Det er den britiske forfatteren E. L. James som står bak trilogien. Da første bok ble utgitt i pocketversjon, slo den rekorden for antall solgte kopier på en uke, med 205,000 solgte. Rettighetene er blitt solgt til 37 land, og bokserien kommer på norsk 30. august. Frem til nå har den engelske versjonen gått unna hos norske bokhandlere, og det skal være solgt over 30 millioner eksemplarer på verdensbasis.
I Storbritannia slår boken blant annet salget til «Harry Potter» og «DaVinci koden», ifølge New York Observer.
LES OGSÅ:
Dette undertøyet er inspirert av Lisbeth Salander
Gjør som Harry Potter
Og akkurat som at Harry Potter-serien tjente gode penger på filmer og effekter, så ser det ut til at «Fifty Shades of Grey» vil gjøre det samme.
Nå avslører nemlig kjendisnettstedet
TMZ at det snart lanseres Fifty Shades-undertøy, nattøy og klær.
LES OGSÅ:
– Undertøy er perfekt å kjøpe på salg
Strømpebukser, undertøy og nattøy ...
Tre selskaper har bekreftet at det har lisensavtaler med forfatteren, slik at de kan selge de første offisielle Fifty Shades-kolleksjonene.
Firmaet HYP skal selge strømper, strømpebånd og strømpebukser, Freeze Clothing skal selge strikketøy, t-skjorter og hettegensere, mens firmaet Briefly Stated skal selge nattøy, undertøy, hverdagstøy og «koseplagg».
Nøyaktig hvordan plaggene blir - eller når de kommer i butikk, er foreløpig ikke kjent.
I sommer signerte forfatteren en avtale med byrået Caroline Mickler, hvor hun gir Mickler ansvaret for å bygge merkevaren verden over, ifølge
Daily Mail (ekstern lenke).