Annet

Mor er best på omsorg

Det mener i alle fall norske menn. Men hva mener kvinnene?

Foto: All Over PressAll Over Press
Foto: All Over PressAll Over Press Vis mer
Publisert
Sist oppdatert




Flertallet av de spurte mennene mener mor er best som omsorgsperson, viser en undersøkelse som InFact har gjort for VG.

Ifølge undersøkelsen mener 57,8 prosent av mennene at mor er den beste omsorgspersonen. Bare 3,6 prosent av mennene mener far er best, mens 34,6 prosent mener mor og far er like gode.

Kvinnene er på sin side er mer positive til menns evne til å være barns viktigste omsorgsperson.
54 prosent av kvinnene mener mor og far er like gode, mens 38,8 prosent mener mor er best.

LES OGSÅ:
  • Klar, ferdig barn
  • Kan få barn uten menn
  • Når han ikke vil ha barn
  • Jeg vil ikke ha barn med ham
  • Sex med barn i huset
  • Har du et bøllebarn?
  • Slik takler dere skrikerungen
  • GOD START: Alle mødre ønsker å gi sin baby den beste starten på livet. Å droppe alkohol burde derfor være et enkelt valg. Foto: All Over Press
    GOD START: Alle mødre ønsker å gi sin baby den beste starten på livet. Å droppe alkohol burde derfor være et enkelt valg. Foto: All Over Press Vis mer
    Følg på Instagram Abonner på KK magasinet
    Mer om

    Vi bryr oss om ditt personvern

    KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

    Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

    Les mer