Helge Borgen er vår faste makeupekspert. Han er tidligere norgesmester i styling og ordner makeup, hud og hår på kjendiseliten.
Har du spørsmål til ham, kan du sende en e-post til helge@kk.no
OBS! Du må også sende med et bilde av deg selv for at Helge skal kunne gi personlige råd.Spørsmål: Jeg trenger hjelp med håret mitt! Det er veldig «fint» og tynt. Jeg har hatt lyst hår siden jeg var liten. Må vaske og føne det hver dag, for det står til alle kanter hver morgen.
Har prøvd å spare til litt lengde, men det vokser grusomt sakte. Virker ikke som om det blir noe lengre enn litt nedenfor ørene. Har også vært inne på tanken på å sveise på hår, men det er jo ganske dyrt.
Jeg har prøvd sjampoer som er anbefalt av frisør, men håret blir jo ikke tykkere av den grunn. Nå begynner jeg å bli lei av det å måtte vaske og føne. Bruker skum og spray i det til den store gullmedaljen.
Gro Ingunn
Svar: Jeg forstår ditt problem, og du har en hårtype som krever en god del styling. Jeg har nok ikke så mange råd å gi, jeg tror du må akseptere at du har en hårtype som krever litt styling.
Men på samme tid her du et hår som er veldig enkelt å føne og style, det er lett og fint - ikke tungt og stritt - så sånn sett er du heldig.
Jeg hadde droppet hair-extensions. Jeg tror ikke du hadde blitt så mye lykkeligere av den grunn. Det eneste jeg kan foreslå er å legge inn noen få striper i en kjølig nyanse, kun for å brekke opp den lyse fargen. Selv om håret vokser sent, spar det ut bittelitt, for forandringens skyld. Klipp luggen mer asymmetrisk, og la i det hele tatt frisyren bli mer asymmetrisk, kort på den ene siden, og mer lengde og fylde på den andre siden.
Lykke til!
Helge Borgen
makeupekspert
helge@kk.no
LES OGSÅ:

