Her bor
Diana og Kristian Back Bak sammen med barna Karl og Otto. Trehuset i Herning er på 300 kvadratmeter og ligger i en granskog. Diana blogger på bachbak.dk og er SoMe-assistent, mens Kristian er fotballtrener.
Midt i en tett skog bor Diana og Kristian Bach Bak. Skogen var tidligere privateid, men eieren valgte å lage noen få tomter her. Så mellom ti meter høye grantrær gjemmer det seg nå 20 hyggelige trehus. Det ble bestemt retningslinjer for hvilken form og stil husene skulle bygges i for å skape en helhet.
– Vi ønsket så inderlig å bo i dette området at vi faktisk la lapper i alle postkassene for å høre om noen her skulle selge. Dessverre var det ingen som skulle flytte, så rundt et år senere holdt vi på å kjøpe et oppussingsprosjekt av et rekkehus i et annet område fordi vi nesten ga opp. Før vi kom så langt kontaktet et par oss og lurte på om vi fortsatt var interessert. Og det var vi jo, forteller Diana.
Paret hadde kun sett huset fra utsiden, og i utgangspunktet var det ikke deres favoritt, men de turte ikke å satse på at et av de andre husene i det naturskjønne området skulle komme for salg, så de dro og så på det.
– Kristian kom fram til visningen litt før meg, og møtte meg i døren og sa: «Dette huset har alt vi har drømt om i et hjem.» Han var solgt, og det ble jeg også da jeg fikk tittet rundt.


– Jeg elsker det rotete utseendet. Alt trenger ikke å være så pent og korrekt
Det de likte med rekkehuset de nesten holdt på å kjøpe var bjelkene og det synlige treverket, og det fikk de også her i sitt nye hus. I tillegg fikk de naturen rett utenfor døren. Både Diana og Kristian elsker å se at årstidene skifter gjennom de store vinduene.
Takhøyden og alt det naturlige lyset var det de falt for. De har innredet med en nordisk stil og tilført noen rustikke elementer for å gjøre uttrykket hakket røffere.
– Vi har samlet på møbler i en årrekke, og det gjør at interiøret vårt blir mer personlig enn om vi skulle kjøpt alt nytt. Vi elsker den nordiske, rustikke og litt skjeve stilen, sier Diana.
Huset er spekket med spesiallagde løsninger som er med på å gi hjemmet sjel. Soverommet i andre etasje har store, gamle vinduer fra en låve, noe som gjør at man kan se ned på stuen.
– For oss er det ikke viktig hvilket merke et møbel er fra, og vi tenker oss gjerne nøye om før vi slår til de gangene vi skal kjøpe noe nytt. Derfor har vi fortsatt tomme vegger, men heller det, framfor å gjøre impulskjøp. Vi elsker når tingene vi omgir oss med forteller en historie, sier Diana.
Diana er utdannet boligstylist og innredningskonsulent, så hun kan mye om det å møblere et hjem. Selv om hun er lidenskapelig opptatt av interiør, er det aller viktigste at det skal være plass til mange mennesker her.
– Det er alfa og omega for oss at vi kan ha masse besøk. Derfor har vi relativt lite nips som kan gå i stykker, for her skal det være plass til barn, lek og gjester, sier hun.
Stilen
Lyst og nordisk er de to viktigste stikkordene for dette hjemmet. Treverk er også gjennomgående – både på gulv, bjelker og møbler. Huset har store vinduer som slipper inn masse lys og som gjør at naturen på utsiden også kan nytes fra innsiden. Diana og Kristian har samlet på møbler lenge, og de foretrekker gjenstander med historie framfor å kjøpe nytt.



Fra mørkebrunt til konjakk, rust og rav: Nå vil vi ha jordfarger!






Interiørtips: Vintage valgt med hjertet







Derfor bør du investere i grønne planter til hjemmet



Få stilen
...om du har slunken lommebok










Handlelisten
Lampe: kr 870
Krukke: kr 400
Barbord: kr 2800
Dagseng: kr 4000
Sidebord: kr 950
Vase: kr 70
Plante: kr 250
Lenestol: kr 16 600
Sauefell: kr 550
Putetrekk: kr 270
SUM: kr 26 76
...eller har vunnet i lotto



9 lekre tepper som vil gi rommet nytt liv








Handlelisten
Lampe: kr 5800
Krukke: kr 1090
Barbord: kr 5400
Dagseng: kr 11 200
Sidebord: kr 3170
Vase: kr 450
Plante: kr 960
Lenestol: kr 84 830
Sauefell: kr 1500
Putetrekk: kr 500
SUM: kr 114 900
