KKLIVING.NO: - Jeg synes faktisk jeg fortjener en god middag, levende lys og fyr på peisen en vanlig hverdag, selv om jeg bor alene, proklamerer Cecilie Kirsebom-Aronsen (27).
– Jeg unner meg selv sunn, god mat og et hyggelig hjem. Det er spesielt viktig å gjøre de små ekstra tingene for seg selv når det er bare deg, synes jeg.
Cecilie jobber mye, og elsker å komme hjem til leiligheten sin. Her får kreativiteten utløp, om det er ved staffeliet eller på kjøkkenet.
LES OGSÅ: Vårens heteste interiørtrender!

– Jeg er veldig glad i å male, men det er ikke så ofte jeg har tid til å finne fram staffeliet og sette i gang. I stedet er matlaging blitt mitt daglige utløp for kreativitet.
Det er her jeg finner roen etter en lang dag på jobb, jeg slapper sånn av når jeg lager mat, forteller hun.

– Man kan lage god mat kjapt, det trenger ikke alltid være så komplisert for å smake godt.
Kjøkkenet var da også noe av det hun falt for ved leiligheten. Her er det god benkeplass og store vinduer med utsikt mot hagen og raust lys om ettermiddagen.
Her koser hun seg, om hun kokkelerer til mange eller bare én.

Leiligheten har bare vært Cecilie sin i ett år, og området fant hun ved en tilfeldighet; hun bodde i nærheten, og en joggetur ledet henne inn i det som oppleves som en liten landsby midt i byen. Hun falt pladask. Når en nyoppusset leilighet med originale detaljer kom for salg, slo hun til.

– Jeg har ikke gjort så mye her, den nøytrale basen jeg liker så godt var på plass. Det eneste som trengtes var detaljene som gjør det til mitt hjem, noe arvet, noe
hjemmelaget og noen andre favoritter. Interiøret her uttrykker hvem jeg er som person, jeg synes det er så hyggelig å komme hjem til en bolig som representerer meg.

Stilen beskriver hun som en god blanding av den hun er: Streit i bunnen, men leken.
Bankdame om dagen, maler og hobbykokk på si. Resultatet er rent og ryddig, men personlig og hjemmekoselig. Og en perfekt oase for én.

– Jeg ser ingen grunn til å slurve med maten eller interiøret bare fordi jeg bor alene. Det handler om å ta vare på deg selv, om livskvalitet, mener Cecilie.

Og helt alene blir hun uansett ikke: Den australske parakitten Rosella (17) har fulgt henne siden hun var ti.


– Søsteren min og jeg maste om hund da vi var små, og fikk Rosella i stedet. Siden har hun bodd hos meg. Hun plystrer når jeg kommer hjem og gir lyd fra seg hele tiden.
Cecilie ler.
– Det kan være overraskende mye selskap i et så lite vesen!
Styling: Tone Kroken
Denne saken er på trykk i KK Living 02, som er i salg nå!