Kultur

Disse vant Oscar

Vi fulgte Oscar-utdelingen direkte. Her er alle vinnerne.

Disse vant Oscar
Publisert
Sist oppdatert
Disse delte ut statuettene

Oscar-utdelingen har et stjernespekket galleri av prisutdelere. Dette var noen av årets utvalgte:

Ben AffleckJessica BielJack BlackCate BlanchettAbigail BreslinGeorge ClooneyDaniel CraigTom CruisePenélope CruzCameron DiazKirsten DunstWill FerrellJodie FosterEva GreenTom HanksAnne HathawayHugh JackmanDiane KeatonNicole KidmanJennifer LopezTobey MaguireGwyneth PlatrowQueen LatifahJaden Christopher Syre SmithJihn TravoltaRachel WeiszKate WinsletReese WitherspoonNår tv-en svikter, kan du stole på kk.no. Natt til mandag 26. februar fulgte vi 79. Oscar-utdelingen live, statuett for statuett. Her kan du se alle vinnerne.Vertinne for utdelingen var den velkjente komikeren Ellen DeGeneres, som har drømt om å lede Oscar-utdelingen i årevis. - Jeg har håpet på å bli spurt om å gjøre denne jobben i seks år, sa DeGeneres i forkant av Oscar-gallaen. LES MER OM OSCAR:

  • Endelig full Oscar-klaff
  • Se alle kjolene fra den røde løperen
  • Norske Torill vant Oscar!
  • Femina.no: Se klipp fra de nominerte filmene
  • Femina.no: Tidenes drøyeste Oscar-kjoler
  • Henne.no: Derfor er kjolene så viktige for Oscar
  • Prisutdelingen startet 02.00 norsk tid, og var ferdig rundt klokken 06.00, her er årets vinnere av den gjeve statuetten:Beste filmVinner: The Departed
  • Øvrige nominerte:
  • BabelLetters From Iwo Jima Little Miss Sunshine The Queen Beste kvinnelige skuespillerVinner: Helen Mirren for The Queen
  • Øvrige nominerte:
  • Penelope Cruz for VolverJudi Dench for Notes on a ScandalMeryl Streep for The Devil Wears PradaKate Winslet for Little Children Beste mannlige skuespillerVinner: Forest Whitaker for The Last King of Scotland
  • Øvrige nominerte:
  • Leonardo DiCaprio for Blood DiamondRyan Gosling for Half NelsonPeter O'Toole for VenusWill Smith for The Pursuit of Happiness Beste kvinnelige birolleVinner: Jennifer Hudson for Dreamgirls
  • Øvrige nominerte:
  • Adriana Barraza for BabelCate Blanchett for Notes on a ScandalAbigail Breslin for Little Miss SunshineRinko Kikuchi for BabelBeste mannlige birolleVinner: Alan Arkin for Little Miss Sunshine
  • Øvrige nominerte:
  • Jackie Earle Haley for Little ChildrenDjimon Hounsou for Blood DiamondEddie Murphy for DreamgirlsMark Wahlberg for The DepartedBeste regissørVinner: Martin Scorsese for The Departed
  • Øvrige nominerte:
  • Alejandro Gonzalez Inarritu for BabelClint Eastwood for Letters From Iwo JimaStephen Frears for The Queen Paul Greengrass for United 93.Beste utenlandske filmVinner: The Lives of Others fra Tyskland
  • Øvrige nominerte:
  • After the Wedding fra DanmarkDays of Glory (Indigenes) fra AlgeriePan's Labyrinth fra MexicoWater fra CanadaBeste filmmusikkVinner: I Need to Wake Up fra En ubehagelig sannhet
  • Øvrige nominerte:
  • Listen fra DreamgirlsLove You I Do fra DreamgirlsOur Town fra BilerPatience fra DreamgirlsBeste animerte kortfilmVinner: The Danish Poet ved norske Torill Kove
  • Øvrige nominerte:
  • LiftedThe Little MatchgirlMaestroNo Time for Nuts Beste tilrettelagte manusVinner: William Monahan for The Departed
  • Øvrige nominerte:
  • Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer og Todd Phillips for Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of KazakhstanAlfonso Cuaron, Timothy J. Sexton, David Arata, Mark Fergus og Hawk Ostby for Children of MenTodd Field og Tom Perrotta for Little ChildrenPatrick Marber for Notes on a ScandalBeste originalmanusVinner: Michael Arndt for Little Miss Sunshine
  • Øvrige nominerte:
  • Guillermo Arriaga for BabelIris Yamashita og Paul Haggis for Letters From Iwo JimaGuillermo del Toro for Pan's LabyrinthPeter Morgan for The QueenBeste animasjonsfilmVinner: Happy Feet
  • Øvrige nominerte:
  • CarsMonster HouseBeste dokumentarVinner: En ubehagelig sannhet
  • Øvrige nominerte:
  • Deliver us from EvilIraq in fragmentsJesus CampMy Country, My Country
  • Beste art direction: Pans labyrint
  • Beste makeup: Pans labyrint.
  • Beste kortfilm: West Bank Story
  • Beste lydredigering:Letters from Iwo Jima
  • Beste lydmiks: Dreamgirls.
  • Beste kostymedesign: Marie Antoinette
  • Beste fotografi:Pans Labyrint
  • Beste visuelle effekter:Pirates of the Carribean: Dead Man's Chest
  • Beste kort-dokumentar:The Blood of Yingzhou District
  • Beste filmmusikk:Babel
  • Beste klipping:The Departed
  • LES MER OM OSCAR:
  • Femina.no: Se klipp fra de nominerte filmene
  • Femina.no: Tidenes drøyeste Oscar-kjoler
  • Henne.no: Derfor er kjolene så viktige for Oscar
  • Femina.no: Se klipp fra de nominerte filmene
  • Femina.no: Tidenes drøyeste Oscar-kjoler
  • Henne.no: Derfor er kjolene så viktige for Oscar
  • Ekstern link: Oscars offisielle hjemmeside

    Les artikkelen gratis

    Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

    Gå til innlogging med

    Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.