Fakta om Jennifer Aniston
Heldigvis tok Jennifer Aniston (37) rollen i filmen, som har premiere i dag. Det var der hun traff drømmeprinsen. For da Brad Pitt pakket snippsekken og dro, tok det ikke lang tid før frøken Aniston smilte bredt og nyforelsket igjen.
Vince Vaughn spiller mot Jennifer i The Break-Up. De to hadde vært venner i flere år, og raskt utviklet det seg til noe mer da Jennifer ble ledig på markedet. Hun er som vanlig ganske vag når hun snakker med KK om kjærlighetslivet sitt:
- Jeg får vel bare prøve å lære av mine feil. Noen passer man bedre sammen med enn andre. – Jeg liker å være alene. Men jeg liker også å dele opplevelser med andre. Jeg er spent på hva framtida bringer. Hva som kommer til å skje i mitt liv, aner jeg ikke. I grunnen er det fint ikke å vite alt.
Den umiddelbare framtiden ser i alle fall lys ut. The Break-Up gikk rett til topps på amerikanske kinolister premierehelgen. Ryktene sier at Jennifer planlegger å flytte sammen med kjæresten Vince i Chicago. Til og med bryllupsplaner blir det spekulert i, og Jennifer skal etter sigende ha diskutert dette ivrig med Friends-kollega Courteney Cox Arquette.
Om hun topper sitt forrige bryllup, vites ikke. 29. juli 2000 giftet Brad Pitt og Jennifer seg i det som ble et av verdens mest omtalte bryllup. Gospelkor, fire band, 50 000 blomster og et gedigent fyrverkeri var bare noen av elementene som gjorde feiringen i Malibu spektakulær. Det var et eventyrbryllup med en prislapp på rundt fem millioner kroner. Gifteringene var fra Damiani og pyntet med gull og diamanter.
Lykken syntes fullkommen, inntil Brad forelsket seg i Angelina Jolie. De ble sammen under innspillingen av Mr. and Mrs. Smith. Nå har Brad adoptert Angelinas barn, og paret er et av verdens mest omtalte. I januar i fjor ble Jennifer og Brad separert, og 2. oktober var skilsmissen et faktum. Forliket mellom de to ble på 60 millioner dollar.
- Det var et fint og komplisert forhold, og jeg vil elske Brad resten av mitt liv. Jeg angrer ingenting, og jeg vil ikke pine meg selv fordi det ikke gikk. Vi hadde sju intense år sammen. Jeg håper at vi en vakker dag blir i stand til å være venner igjen, sa Jennifer nylig til den britiske avisen News of the World.
Jennifers karriere har aldri gått bedre. Etter suksessen med tv-serien Friends har 37-åringen blitt mer og mer ettertraktet. I 2006 har hun allerede vært å se i to filmer på norske kinoer, den romantiske komedien Ryktet går med Kevin Costner og thrilleren Avsporing. Nå går The Break-Up på norske kinoer, og i neste måned kommer komedien Friends with Money.
Filmkarrieren har gitt mersmak, selv om Jennifer trivdes godt på tv-skjermen.
– Jeg tror nok ikke jeg kommer til å gå tilbake til tv, for ingenting kommer til å toppe Friends. Framover vil jeg nok heller satse på film. Uansett hva som skjer med min karriere, var Friends en helt spesiell opplevelse. Men ti år var nok, konstaterer Aniston.
Selv om Jennifer tidligere har sagt at hun er svært ukomfortabel med nakenscener på film, gikk det greit å sprade rundt i 30 sekunder i blanke messingen i The Break-Up
– Det var frigjørende. Jeg ble helt sprø, rev av meg skjorta og skrek «Woo! Woo!». Jeg tror det er noe frigjørende med å gå komplett naken. Jo eldre jeg er blitt, desto mer fred har jeg funnet med meg selv, har Jennifer sagt til britiske OK! Magazine.

