Tekst/foto: Hanne Buxrud
(Til 4 personer)
175 ml vann
zest fra 2 sitroner (revet skall, bare det gule)
125 g sukker
75 ml presset sitronjuice
75 ml kremfløte
150 g jordbær
150 ml prosecco (italiensk musserende vin) el. annen musserende
Ha vann, sitronzest, sukker og sitronsaft i en liten kjele og kok opp. Kok i to minutter, ta vekk fra varmen, sil vekk skallet og ha sirupen i en bolle. Avkjøl helt. Tilsett kremen i sirupen, bland, og ha over i en iskremmaskin, hvis du har. Hvis ikke, ha blandingen over i en plastboks med lokk. Husk da å røre i blandingen cirka en gang i timen de
første timene.
Kjør jordbærene til puré – det burde være cirka 250 ml puré. Ha i en bolle og sett i kjøleskapet, minimum to timer før servering. For servering, ha iskremen i en bolle og del opp med en skje. Bland i halvparten av jordbærpureen, eller kjør det sammen i en blender.
Tilsett halvparten av vinen. Bland forsiktig inn. Ha i resten av pureen og vinen, og bland til en myk, skummende blanding. Ikke bland for lenge, da blir slush-en for flytende. Ha i glass og server med en gang.
