Krim

Krimsamarbeid til gull

Klaus Hagerup og Nils Nordberg har sammen begått en av årets spennende påskekrimbøker, «Siste akt».

Nils Nordberg (til venstre) og Klaus Hagerup krimdebuterer sammen.
Nils Nordberg (til venstre) og Klaus Hagerup krimdebuterer sammen. Vis mer
Publisert
Sist oppdatert
«Siste akt» handler om skuespiller Niklas Faber, som mer eller mindre ufrivillig må påta seg jobben som privat etterforsker, etter at den ene etter den andre av kollegene ved Nationaltheatret går en brå død i møte. En klassisk krim av puslespilltypen - ikke «hylende morsom», som vi ved en misforståelse dessverre kom til å skrive i papirutgaven av KK.

Det er første gang Hagerup og Nordberg skriver en roman sammen, men samarbeidet har de gjort før. Første gang var i 1991, da de forfattet et krimhørespill med Henrik Ibsen-tema: «Evig eies kun det tapte». Mange husker også teaterforestillingen «Den syngende frøken Detektiv», som de skrev sammen med Ingrid Bjørnhov i 2002.

- Blir det flere kriminalistiske samarbeidsprosjekter?
At det ga mersmak er de skjønt enige om, så hvem vet om det ikke blir flere møter med Nikas Faber i framtiden.

- Foreløpig er det kanskje mest å regne som en advarsel? ler de to erfarne krimdebutantene.


LES MER OM SISTE AKT I KK PÅ PAPIR DENNE UKEN.
I SALG TIL OG MED 18. MARS.


Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer