Superstjernen har vekket dyrevernbevegelsens harme ved å dynke sauene på eiendommen sin i fargebad for en bildeserie for Vogue.
Sangeren farget dyrene blå, rosa, gule og grønne for en fotoshoot hun sier var en hyllest til den legendariske fotografen Cecil Beaton, som levde på Madonnas ni millioner pund dyre eiendom på 30- og 40-tallet.
Madonna og ektemann- og regissør Guy Ritchie insisterer derimot på at fargen er midlertidig og at den ikke er skadelig for dyrene.
Den britisk dyrevernorganisasjonen the Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals er ikke overbevist. De mener at selv om fargen ikke skader dyrene, kan andre som lar seg inspirere av stuntet ikke være like forsiktige.
- Hvorfor er dette på død og liv nødvendig, og hva er det de vil bevise, sier en av organisasjonens talsmenn, ifølge magasinet Marie Claire.
- Dette er et uforsvarlig pr-stunt. Det sender ut feil signaler om hvordan man skal bruke dyr.
Fotograferingen var for boken Vogue Living: Houses, Gardens, People, der Madonna er en av 36 profilerte celebriteter.
LES OGSÅ:
