Ni assistenter
For oss dødelige holder det med en håndveske når vi skal på fest. Men da den berømte divaen Mariah Carey ankom jubileumsfesten til VH1 Save the Music Foundation i New York torsdag kveld, hadde hun med seg et følge på ni personer.Med blikket på puppene
Blant disse ni befant det seg en egen «puppeassistent», som til enhver tid skulle holde øye med Careys fordeler – og sørge for at tapen som holdt dem oppe ikke falt av, samt rette på kjolens utringning dersom den ble for drøy.Carey, som ofte kler seg utfordrende, gjør altså en ekstra innsats for å unngå «puppeskandaler» à la Janet Jackson og Beyoncé Knowles.
Brysttape-ansvar
– En assistent hadde ansvaret brysttapen, en annen hadde på seg et belte med børster og hårspray – og en hadde med seg oppvarmede hårruller. De låste seg inn på badet i ti minutter før Mariah åpenbarte seg, sier en kilde til avisen Daily News.Damen er kjent for å omgi seg med «hjelpere», og har også til enhver tid et solid knippe livvakter i umiddelbar nærhet.
- Unna vei!
– Da hun kom til festen, gikk følget henne først. De holdt andre gjester unna, som eksempelvis John Mayer og Jon Bon Jovi. Livvaktene ropte: «Flytt dere! Mariah kommer!»38-årige Carey hadde valgt en åletrang lilla kjole og avslørte at hennes strømlinjeformede figur skyldes suppediett samt vannaerobic. (©NTB)
LES OGSÅ: