Du leser nå KK pluss

True crime:

Norske Brynhild emigrerte til Amerika i 1881 - så drepte hun rundt 40 menn og flere barn

- Hun var ingen typisk seriemorder i den forstand at hun nøt å drepe eller å se folk lide. For henne var hvert drap penger i kassa.

TRUE CRIME: Belle Gunness med barna Myrtle (7), Lucy (5) og Philip (2). Ryktene vil ha det til at Belle har tatt til seg barna fra deres biologiske foreldre som ikke lenger kunne ta hånd om dem. Foto: NTB Scanpix
TRUE CRIME: Belle Gunness med barna Myrtle (7), Lucy (5) og Philip (2). Ryktene vil ha det til at Belle har tatt til seg barna fra deres biologiske foreldre som ikke lenger kunne ta hånd om dem. Foto: NTB Scanpix Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Denne historien begynner slik som veldig mange andre historier har begynt før. Brynhild Paulsdatter Størseth ble født 11. november 1859 i fattigslige kår på en liten husmannsplass underlagt storgården Størseth. Husmannsplassen het Størsethgjerdet og lå ved Selbu i Sør-Trøndelag. Hun var yngst av åtte barn. Da Brynhild var i tenårene ble hun gravid med en rik bondesønn fra en av de nærliggende storgårdene. (PSST: Neil Entwistle drepte kona og datteren - skjulte latterkrampe under rettssaken)

KK Pluss - mer av virkeligheten

Få tilgang til alt innholdet på KK.no:

Eksklusive kvalitetsartikler

Prisvinnende reportasjer og avsløringer

Premium format og lekker presentasjon

Intropris

måned
1,- / 1 måned

Populær

kvartal
83,- / pr måned
år
799,- / pr år

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Trygg betaling med:

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer