Foto: Rohny Kristensen
(Til 10 personer)
HJEMMELAGD VANILJEIS
1 l kremfløte
2 vaniljestenger
8 eggeplommer
2 dl sukker
4 ss melis
3 ts vaniljesukker
Pisk eggeplommer og sukker til en tykk masse. Hell fløten i en annen bolle. Snitt vaniljestengene på langs og skrap ut kornene. Ha dem i fløten sammen med melis. Pisk fløten til lett skum. Smak ev. til med vaniljesukker. Vend kremen godt, men forsiktig inn i eggemassen. Sett i fryseren. Rør gjerne flere ganger de første timene.
BRINGEBÆRSORBET
8 dl vann
8 dl sukker
2 sitroner
1 kg bringebær, gjerne frosne
2 eggehviter
Kok sukkerlake av vann og sukker i 10 min ved jevn temperatur. Avkjøl og ha i saften fra sitronen. Mos bærene i en food-processor/blender og ha dem i sukkerlaken. Pisk eggehviten stiv og vend den inn i bærmassen. Sett i fryseren, rør av og til.
SJOKOLADEIS
8 eggeplommer
10 dl kremfløte
160 g melis
300 g mørk sjokolade
Pisk eggeplommene og melisen godt sammen. Smelt 200 g av sjokoladen i vannbad og hell
i eggeblandingen. Pisk fløten og vend den inn i sjokolademassen. Hakk resten av sjokoladen grovt og ha i blandingen. Sett bollen i fryseren og rør tre ganger med 20 min mellomrom.
