Shopping

Blir slanke av shopping

Ja, du leste riktig. Trendsetterne har byttet ut treningssenteret med kjøpesenteret.

Paris Hilton elsker å shoppe. Er det derfor hun er så slank? Foto: All Over Press
Paris Hilton elsker å shoppe. Er det derfor hun er så slank? Foto: All Over Press Vis mer
Publisert
Sist oppdatert




For godt til å være sant? Døm selv.

  • Festlig fettforbrenning
  • Flat mage med sjokolade
  • Slank med saus og sjokolade

  • «Mallercise»

    Stadig flere amerikanske kvinner dumper treningssenteret til fordel for kjøpesenteret. «Sporten» har til og med fått et eget navn: mallercise.

    Som du kanskje kan se for deg, så går treningsformenen ut på at kvinner iført komfortbable klær går i raskt tempo rundt i kjøpesentrene mens de saumfarer den ene etasjen med butikker etter den andre. Og bonusen - dersom de kommer i skade for å kjøpe noe, så er regelen jo tyngre poser, jo bedre.

    Kanskje ikke så overraskende at «sporten» er blitt så populær at kvinner har dannet mallercise-klasser hvor de kommer sammen før butikkene åpner, slik at de kan småjogge i trappene uten å bli forstyrret.

  • Sex slår ikke shopping

  • Går mil etter mil

    Men hvor mye fett brenner du egentlig ved å shoppe? En halvtimes rask gange inkludert litt trappeklatring på det lokale kjøpesenteret forbrenner 200 kalorier, skriver kvinnemagasinet Marie Claire.

    Og flere runder på flere sentre kan få kvinnene til å gå flere mil. Om dette ikke er grunn god nok til å si opp medlemskapet ditt på treningsenteret riktig ennå, kan du med fordel ha det i bakhodet neste gang du shopper. Ta trappene i stedet for heisen og gå flere kikke-runder i stedet for å slå leir i prøverommet i den første og beste butikken.

    LES OGSÅ:
  • Kom i bikiniform
  • Slik får du trendkroppen
  • Slik blir du kvitt sideflesket
  • Veien til topp kropp
  • Slik får du drømmemagen
  • Slik får du drømmerumpa
  • Hollywoods hemmelige treningstips
  • Trening for tiltaksløse
  • Velg riktig treningsmusikk
  • Trening for travle
  • For Paris Hilton er i hvertfall shopping en «sport».
    For Paris Hilton er i hvertfall shopping en «sport». Vis mer
    Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

    Vi bryr oss om ditt personvern

    KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

    Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

    Les mer