Designere

Deilighet på flaske

Sommerenens softeste parfyme er signert designeren Marc Jacobs.

Deilighet på flaske
Publisert
Sist oppdatert
Designeren Marc Jacobs er en av USAs mest prestisjefylte designere.Dette er mannen som klarer å spå hva alle kvinner ønsker å ha på seg, enten det er lysrosa ballerinasko eller kashmirkåper med broderier og paljetter.

Under oppveksten på New Yorks Upper East Side, så 42-åringen nok penger og minkkåper til å bli interessert i mote.Som tenåring fløy han mellom legendariske Studio 54 og Mudd Club, og sier i dag at denne perioden var den mest inspirerende i hans liv. Han elsket å betrakte de ville og lettkledde kvinnene på de mørke nattklubbene.













Den første Marc Jacobs-kolleksjonen så dagens lys i 1986. Han lagde den sammen med Robert Duffy. Med de riktige vennene som Sofia Coppola og art house-skuespillere, ble kolleksjonen raskt en suksess.

I dag er Marc jacobs sjefsdesigner for motehuset Louis Vuitton, hans eget merke Marc by Marc jacobs og selvsagt Marc Jacobs.
Sesongens kolleksjon Marc by Marc Jacobs henter inspirasjon fra 80-tallets jazzdansere, pastellfarger og feminine silhuetter.

Sommerens absolutte må ha-duft heter Blush. Denne nydelige flakongen er lysrosa, feminin med en touch av upperclass og urbanitet. Blush er som kolleksjonene til Marc Jacobs. Romantisk, flørtende innbundet i ultrafeminine materialer.

Marc er også smart og kjenner kunsten å markedsføre seg. Han bruker selveste regissør og it-kvinne, Sofia Coppola som modell for parfymeserien.
Blush inneholder jasmin med en streif av frisk luft og italiensk bergamot. Den har også elementer av lyserød moskus, kashmirtre og oransjeblomst.












- Hagen min i Paris er fylt med den fine duften av jasmin. For meg er det en enkel, intens nytelse, naturen i all sin prakt. Jeg ser en forbindelse mellom denne prektige blomsten og naturlig kvinnelighet, sier Jacobs.

Videre sier designeren at det er en rosa silketråd mellom duften og sommerkolleksjonen hans:

- Jeg ble inspirert av den ultimate kvinneligheten i de deilige hudtonene og silkebløte materialene som jeg har brukt i min siste kolleksjon. Det var derfor helt naturlig å overføre denne estetikken til parfymen og fullende konseptet i duft, materiale og farge, sier Jacobs.

Den ferskeste March Jacobs-nyheten er Blush Intense, som kommer til Norge i begynnelsen av juni. Denne duften har elementer av musk i seg og er litt mørkere i konsistensen enn Bush. Passende til en romantisk middag for to.















Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006.
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006. Vis mer
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006.
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006. Vis mer
Marc by Marc Jacobs vår-sommer 2006.
Marc by Marc Jacobs vår-sommer 2006. Vis mer
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006.
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006. Vis mer
Blush. Sommerens ultimative duft. (50ml/kr 705 og 30ml/kr 435)
Blush. Sommerens ultimative duft. (50ml/kr 705 og 30ml/kr 435) Vis mer
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006.
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006. Vis mer
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006.
Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006. Vis mer
Drømmemannen? Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006.
Drømmemannen? Marc by Marc Jacobs vår- sommer 2006. Vis mer
Marc by Marc Jacobs vår-sommer 2006.
Marc by Marc Jacobs vår-sommer 2006. Vis mer
Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer