Frossenpizza og fete unger
I et langt og omfattende angrep på norske kvinner hevder Rødde blant annet:
– Selvopptatte karrierekvinner gjør Norge til et kaldt land av frossenpizza og overvektige unger med dårlig nettverk. Likestillingen er gått så langt at vi snart ender som intetkjønn. Mødre er best egnet til å oppdra barn fra naturens side.
Vil ha husmoren tilbake
Uttalelsene i VG kommer han med etter nyheten om at internasjonale forskere foreslår lavere skatt for kvinner for å få flere i arbeid. Men Frp-politikeren vil ha kvinnene ved kjøkkenbenken. Husmoren er nedvurdert, mener han, og sier:
– Norske kvinner drikker mer, slåss mer, er uhøflige i trafikken og sjekker opp folk på byen. De tar etter uvanene våre. De oppfører seg som menn og har samme interesser som menn.
Utbredt holdning
Han hevder dette er en utbredt oppfatning, men for politisk ukorrekt til at folk vi si det.
– Mange savner den gode gamle kjerringa som visste hvordan hun skulle holde familien sammen, sier Rødde.
Frp-leder Siv Jensen ønsket ikke å kommentere uttalelsene fra lokalpolitikeren.
Hva mener du? Si din mening i KK-forum.