The Daily Telegraph

«Gummi»-strikk sprer hiv-frykt

Ville du gått med en brukt kondom i håret? I Kina har de dratt resirkuleringen litt vel langt.

«Gummi»-strikk sprer hiv-frykt
Publisert
Sist oppdatert






Brukte kondomer blir resirkulert og deretter reprodusert som hårbånd og strikker i Kina. Den nye hårpynten er blitt uhyre populær, men nå advares det mot hiv-smitte.

  • Menn er kondomkløner
  • Den store kondomtesten
  • Angrepskondom på vei

  • De populære hårbåndene som selges i sørlige deler av Kina kan spre de seksuelt overførbare sykdommene kondomene i utgangspunket er ment å forhindre, skriver The Daily Telegraph.

    Gummihårbåndene fås kjøpt på lokale markeder og i skjønnhetssalonger i byene Dongguan og Guangzhou i den sørlige provinsen Guangdong i Kina.

    - Disse billige og fargerike hårbåndene og strikkene selger bra, men truer helsen til lokalbefolkningen, skrives det i avisen China Daily.

    Til tross for resirkuleringsprosessen kan hårbåndene fremdeles inneholde bakterier og virus.

    - Mennesker kan bli infisert av AIDS, vorter eller andre smittsomme sykdommer for eksempel ved at de har strikkene i munnen mens de holder på å flette håret, uttaler en lokal hudpleier til den kinesiske avisen i dag.

    Det kan se ut som om Kinas fremstillingsindustri er i ferd med å miste all sin glans og troverdighet. Flere skandaler har rystet både lokalbefolkningen og utenlandske samarbeidspartnere det siste året. Farlige produkter skal ha blitt utviklet og distribuert både på det lokale og internasjonale markedet og har skapt stor skepsis.


    Kilde: The Daily Telegraph


    LES OGSÅ:
  • Alt du lurer på om sex: Den store sexguiden
  • Klikker seg rett til køys
  • Få blikkontakt på nettet
  • Lettere å få napp på nett
  • Er han en nett-casanova?
  • Nettsalget av sexleketøy tar av




  • Det er ikke skadelig å pynte seg, men vet du egentlig hva strikkene dine er laget av?
    Det er ikke skadelig å pynte seg, men vet du egentlig hva strikkene dine er laget av? Vis mer
    Brukte kondomer resirkuleres og blir til hårstrikker i Sør-Kina.
    Brukte kondomer resirkuleres og blir til hårstrikker i Sør-Kina. Vis mer
    Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

    Vi bryr oss om ditt personvern

    KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

    Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

    Les mer