Tracey Cox

Sprit opp favorittstillingen

Norske kvinner vil helst ligge underst, mens menn vil ha dem øverst. Sjekk hva som funker for begge.

Foto: Image Source
Foto: Image Source Vis mer
Publisert
Sist oppdatert
Nordmenns favorittstillinger er misjonærstillingen og stillingen hvor hun er øverst. Hver tredje kvinne elsker misjonærstillingen, mens like mange menn vil ha kvinnene på toppen, ifølge en undersøkelse Visendi har gjort for Kondomeriet.
  • Er du normal i senga?
  • Slik blir du god i senga
  • 21 små triks for het sex
  • Årsaken til at kvinner er så glade i misjonæren, er fordi denne innbyr til kos, nærhet og øyekontakt. Hun slipper også selvbevisstheten som følger med det å sitte oppå - fordi hun «viser partneren alt». Menn, derimot er gjennomgående mer visuelle av seg, og elsker å se kvinnekroppen i all sin prakt. De kan dessuten holde det gående lenger i denne stillingen. Hvis du har lyst til å prøve deg på toppen, men føler deg klønete, les KKs sex- og samlivsekspert Peder Kjøs' tips her.
  • Sex uten komplekser
  • Blås støvet av misjonæren

    Kvinner elsker misjonærstillingen, menn er lei den. Men det går an å sprite opp den gamle favoritten ved å legge inn en vri som er til glede for begge parter.
  • Legg deg på ryggen og legg bena dine på skuldrene hans. Dette er en god posisjon hvis du trenger ekstra stimulering, og kan være en fin måte å bygge opp en g-punktsorgasme på.
  • Et annet tips er å prøve ut nye og vanskelige stillinger når dere har kjapp sex. Det er større mulighet for å prøve ut noe utfordrende hvis dere ikke holder på så lenge. Les forslag til spennende varianter av misjonærstillingen her.

    God råd når du sitter øverst

    Mange kvinner kvier seg for å være på toppen fordi de i denne posisjonen blir mer bevisste på egen kropp og utseende. Men husk at menn liker denne stillingen nettopp fordi de får sett deg så godt, understreker den britiske sex-eksperten Tracey Cox.
  • Et tips er at hun lener seg framover med ryggen lett krummet, mens hun gnir skrittet inntil hans og beveger seg fram og tilbake. Hvis hun er tilstrekkelig opphisset fra før av, kan hun oppnå orgasme i denne stillingen, særlig dersom det er andre gang dere har sex, i og med at han da holder ut mye lenger.
  • Ikke stress med å sette deg oppå ham. Sett et bein på den ene siden av ham og gni deg inntil ham. Han vil tenne på å se deg, og mange kvinner tenner på å ta styringen.
  • I stedet for den vanlige opp og ned-bevegelsen, prøv å treffe punktet litt sidelengs. For å treffe g-punktet bedre, så kan hun lene seg tilbake på hendene.
  • Se forslag til andre spreke sexstillinger her. Liker du sex litt utenom det vanlige? Sjekk ut den store fetisjguiden. LES OGSÅ:
  • Lær å snakke sexy
  • Sex til nye høyder
  • Orgasmens ABC
  • Sex med klær på
  • Supersex på en helg
  • 7 veier til stjernene
  • Sexen som varer hele uken
  • Slik holder du forholdet hett
  • Slik forfører du ham
  • Sannheten om g-punktet
  • Framtidens sex
  • Les artikkelen gratis

    Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

    Gå til innlogging med

    Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

    Vi bryr oss om ditt personvern

    KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

    Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

    Les mer