I fjor kunne Vida Lill Gausemel Berge (33) avsløre at hun og forloveden Bendik ikke bare skal gifte seg, men at de også skal stifte familie. Under en sending av «Frokostshowet» på P5hits røpet hun nemlig at hun er gravid.
Da Se og Hør nylig møtte 33-åringen under «Fangene på fortet»-pressetreff, kunne Berge avsløre at hun nå står overfor en ny utfordring knyttet til graviditeten.

- Nei, vi ønsket oss ikke et barn for å «få en felles»
- Veldig tungt
Radioprofilen har ved flere anledninger vært ærlig om at gravideteten ikke bare har vært en dans på roser.
Overfor Se og Hør forklarte Berge at hun har vært i mye dårlig form gjennom svangerskapet.
- Helt ærlig? Ræva form. Jeg er jo 30 prosent sykmeldt, jeg synes det er slitsomt bare å stå opp. Så jeg gleder meg veldig til å bli ferdig. Nå er det mest problemer med å sove, innrømmet Berge, og fortsatte:
- Så er det veldig tungt. Bare det å knyte skoen min får jeg ikke til lengre. Selv de minste oppgavene har blitt et kjempeproblem.
Berge har tidligere vært åpen om at kroppen har forandret seg under graviditeten. I uke 25 hadde hun gått opp 16 kilo.
- Kroppen min har forandret seg masse, jeg har lavt selvbilde og er hormonell og gråter...og alle invollene ligger i klem. Det er mye greier, sa hun til Se og Hør.
- Jeg er heldigvis ferdig om to måneder. I april. Fy faen, jeg gleder meg!

Dette er de to mest populære navnene i 2022!
Liker korte navn
For tiden diskuteres det navn hjemme hos Berge og forloveden.
- Vi tester litt forskjellig. Vi er ganske samkjørte, kjæresten min er veldig opptatt av at det skal være korte navn: Mie, Alma, Ada, det skal ikke være noe langt, forklarte den kommende moren.
De står imidlertid overfor en utfordring like før fødsel. Til tross for at termin er i april, skal Berge og forloveden holde på med flytting og oppussing måneden før.
- Vi har solgt leilighet på løkka (Grünerløkka, bydel i Oslo, journ.anm.) i femte etasje uten heis, som er veldig bra, men så skal vi jo da flytte i mars inn i rekkehus på Linderud eller Kolsås da.
- Så det er Oslo fortsatt, men bare litt lenger ut av byen med skog, barnehage og halloi.
Hun innrømmet at det ikke er helt optimalt å flytte på dette tidspunktet.
- Jeg fikk ett tips da jeg ble gravid, og det var: «Ikke begynn å pusse opp, flytte eller starte noen sånne prosesser». Og det første vi gjorde var å begynne å flytte. Vi skal pusse opp kjøkken og det blir et helvete.
- Man går alltid naivt inn i første barn, så vi har sikkert «overshoota» litt, men det kommer sikkert til å ordne seg.

Da Maren fortalte at hun var gravid, visste ingen at det var sjette gang
