Norsk mote

23 julegavetips fra norske merker og designere

Lokalt, kortreist og mer bærekraftig.

NORSK MOTE: Vil du handle norsk til jul? Her er 23 tips til julegaver fra norske designere og merker. FOTO: Bytimo.
NORSK MOTE: Vil du handle norsk til jul? Her er 23 tips til julegaver fra norske designere og merker. FOTO: Bytimo. Vis mer
Publisert

Norsk mote er i vinden som aldri før, og norske merker og designere får oppmerksomhet både her hjemme og ute.

Det er dessuten bærekraftig å handle mer lokalt. Sånn rent bortsett fra at det viktig å støtte opp under norsk mote.

Så fint da, at det finnes mye å velge mellom – litt sånn i alle prisklasser.

Her er 11 julegavetips fra norske merker:

Smykkemerket Crystal Haze har åpnet pop-up på Moniker på Valkyrien i Oslo. i den forbindelse har de designet en kolleksjon eksklusivt for samarbeidet. Hjerteøreringer kr 499, Crystal Haze hos Moniker.
Smykkemerket Crystal Haze har åpnet pop-up på Moniker på Valkyrien i Oslo. i den forbindelse har de designet en kolleksjon eksklusivt for samarbeidet. Hjerteøreringer kr 499, Crystal Haze hos Moniker. Vis mer
ByTiMo har nylig lansert sin første interiørkolleksjon. Vi har lyst på alt, men starter med disse tallerknene med blomstermotiv. Kr 549 hos ByTiMo.
ByTiMo har nylig lansert sin første interiørkolleksjon. Vi har lyst på alt, men starter med disse tallerknene med blomstermotiv. Kr 549 hos ByTiMo. Vis mer
Digge bukser som er like fine hjemme som borte kr 1190 fra Awan.
Digge bukser som er like fine hjemme som borte kr 1190 fra Awan. Vis mer
Norsk hudpleie er ikke hverdagskost. Denne oljebaserte rensen fjerner både sminke, skitt og smuss uten å irritere. Remove Multi-Use Cleanser kr 399 fra Rua.
Norsk hudpleie er ikke hverdagskost. Denne oljebaserte rensen fjerner både sminke, skitt og smuss uten å irritere. Remove Multi-Use Cleanser kr 399 fra Rua. Vis mer
Pledd i norsk ull kr 2500 fra Myyk.
Pledd i norsk ull kr 2500 fra Myyk. Vis mer
Håndlagde duftlys i unike beholdere av kunstner Marthe Elise Stramrud for Henie Onstad. Duften, som har noter av rose, patchouli, sedertre, solbær og vanilje, er komponert av Henia Gamborg Kjørsvik. Kr 1100 hos Salgshallen.
Håndlagde duftlys i unike beholdere av kunstner Marthe Elise Stramrud for Henie Onstad. Duften, som har noter av rose, patchouli, sedertre, solbær og vanilje, er komponert av Henia Gamborg Kjørsvik. Kr 1100 hos Salgshallen. Vis mer
En caps får du alltid bruk for. Kr 600 fra Camilla Pihl Wear.
En caps får du alltid bruk for. Kr 600 fra Camilla Pihl Wear. Vis mer
Også Hasla har slått seg sammen med Moniker for et eksklusivt samarbeid denne julen. Resultatet er dette perlekjedet – i gult og rosa. Kr 2699 hos Hasla.
Også Hasla har slått seg sammen med Moniker for et eksklusivt samarbeid denne julen. Resultatet er dette perlekjedet – i gult og rosa. Kr 2699 hos Hasla. Vis mer
Sort skjerf med hvite kontraststing kr 1500 fra Holzweiler.
Sort skjerf med hvite kontraststing kr 1500 fra Holzweiler. Vis mer
Varme votter med shearling kr 1300 fra Cala Jade.
Varme votter med shearling kr 1300 fra Cala Jade. Vis mer
Inspirert av brutalisme og minimalistisk arkitektur. Øreringer med sirkoner kr 3499 fra Tom Wood.
Inspirert av brutalisme og minimalistisk arkitektur. Øreringer med sirkoner kr 3499 fra Tom Wood. Vis mer
Formsydd laken i egyptisk bomull kr 800 fra Abate hos F5.
Formsydd laken i egyptisk bomull kr 800 fra Abate hos F5. Vis mer
Glittertopp kr 2999 fra Iben.
Glittertopp kr 2999 fra Iben. Vis mer
Vinterens fineste strikk er norsk. Strikkegenser kr 3999 fra Envelope 1976.
Vinterens fineste strikk er norsk. Strikkegenser kr 3999 fra Envelope 1976. Vis mer
Bøttehatten trender. Her er en variant i ull. Kr 999 fra FWSS.
Bøttehatten trender. Her er en variant i ull. Kr 999 fra FWSS. Vis mer
Skjerf i fluffy alpakkaull kr 799 hos Cathrine Hammel.
Skjerf i fluffy alpakkaull kr 799 hos Cathrine Hammel. Vis mer
One of a kind hekleinspirert bomullsveske lages på bestilling kr 3800 fra Andrea Dyrstad hos JF Curated.
One of a kind hekleinspirert bomullsveske lages på bestilling kr 3800 fra Andrea Dyrstad hos JF Curated. Vis mer
Nytt norsk inspirert av sensommer på Hovedøya innerst i Oslofjorden. Med noter av rabarbra, muskatsalvie, sort pepper, einebær, liljekonvall, eikemose og musk. Serotonial EdP kr 1400 for 50ml fra Kalit hos Heaven Scent.
Nytt norsk inspirert av sensommer på Hovedøya innerst i Oslofjorden. Med noter av rabarbra, muskatsalvie, sort pepper, einebær, liljekonvall, eikemose og musk. Serotonial EdP kr 1400 for 50ml fra Kalit hos Heaven Scent. Vis mer
Varm hals kr 1200 fra Ilag.
Varm hals kr 1200 fra Ilag. Vis mer
Kabelstrikk kr 2499 fra Livid.
Kabelstrikk kr 2499 fra Livid. Vis mer
Hjerteformet ring med sirkoner kr 1800 fra Boygal.
Hjerteformet ring med sirkoner kr 1800 fra Boygal. Vis mer
Pearl Octopussy sparer ikke på kruttet. Ring kr 3800 her.
Pearl Octopussy sparer ikke på kruttet. Ring kr 3800 her. Vis mer
Øreringer i sølv kr 2600 fra Aur Studio.
Øreringer i sølv kr 2600 fra Aur Studio. Vis mer

Oppdag mer mote, livsstil og historier fra virkeligheten på KK.no

Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer