KK.NO: Søndag kveld gikk britenes største film- og tv-prisutdeling - BAFTAS (i regi av British Academy of Film and Television Arts) av stabelen i Londons Covent Garden.
Blant superstjernene tilstede på filmfesten, var Rosamund Pike, Keira Knightley, Amy Adams, David Beckham og Benedict Cumberbatch, samt mange, mange flere.
I likhet med prisutdelingene i Hollywood, er det knyttet store forventninger til hva kjendiskvinnene (og til en viss grad mennene), har på seg under BAFTAS.
Og det var få som skuffet i den britiske hovedstaden søndag kveld.
LES OGSÅ: Har har skjedd med Rihanna (26)?
Valgte å vise mye ekstra mye hud
To som fikk ekstra mye oppmerksomhet, var Reese Witherspoon (38) og Julianne Moore (54), som begge hadde valgt å gå for dype utringninger.
Witherspoon, som blant annet er kjent fra filmene «Walk the Line» og «Sweet Home Alabama», gikk for en lang og elegant lilla kjole med dyp kløft.
Moore, som for tiden er aktuell i den prisnominerte filmen «Still Alice», hadde på seg en langermet rød kjole med en enda dypere kløft enn Witherspoon - kanskje ikke så rart at det ble tatt ekstra mange bilder av de to superstjernene?
Se flere bilder fra BAFTAS 2015 under!















