Her går det i briller som får deg til å tenke på Malcolm X på talerstolen, Jackie Onassis i stripete bikini på den franske riviera og tv-serien «Charlie's Angels».
Men også elektronikapunk, Duran Duran, safaribriller à la Dr. Livingstone og de mormor la igjen på fjellhytta på 60-tallet.
Se video om vårens trender og bilder av favorittbrillene våre lenger ned i artikkelen.
Retrobølgen herjer
Gucci har dessuten latt seg inspirere av et silkeskjerf de spesialdesignet for Grace Kelly i 1966.Det italienske motehuset Bottega Veneta går på sin side for briller i rockabilly-stil som er som tatt rett ut av en amerikansk diner.
Flere av brillene har unike delfinskårne fasonger med merkets signatur, den inngraverte sommerfuglen i bling bling, på stengene.
Hos Christian Dior har de dessuten laget nye kopier av gamle slagere, og blant Ray Ban-brillene finner vi den gode gamle 50-tallskassikeren Clubmaster, som kommer i mange forskjellige farger.
Noe for deg? Sjekk ut våre favoritter her:
Smykket trend
I år skal du også kunne smykke deg med solbrillene til enhver anlending.Hos enkelte merker, som hos Tiffany’s & Co. og Italienske Bvlgari, er alt fra stenger til glass drysset med glitrende steiner eller krystaller.
Perfekt for deg som vil pynte deg litt ekstra.
FLERE TRENDER - SE VIDEO: Bli med kk.no på solbrillevisning for å sjekke ut flere solbrillenyheter og hva som gjelder i år.
[obj:media:7440]
Fargeeksplosjon
Selv om vi så mye farger på solbrillene ifjor, har det tatt helt av i år. Nå skal vi ut i solen med lekne briller i petroleum, rosa, korall, grønt og blått på nesetippen.Les også:
Noen av fargekombinasjonene kan minne litt om de gamle Millet-boblejakkene fra 80-tallet - andre igjen er mer som sukkertøy eller i turkist og rødt som på Martha og Aris bryllup.