Denne uken har vi brukte store deler av tiden til å lade opp mot Michelle Obamas store norgesbesøk. Men i mellomtiden har det skjedd ganske så mye gøy på motefronten. Bare se her:
CAMILLA PIHLS KLESKOLLEKSJON
Det går virkelig bra for Camilla Pihl (41)! Ikke bare har hun kommet med bok, egne strikkegensere og skjønnhetsmerke, men nå er hun jammen meg også aktuell med klesmerket sitt.

- Man blir fort voksen når man vokser opp med en psykisk sykdom i huset

Med Holzweiler i ryggen har Pihl skapt en kolleksjon som kan passe for mange. Likevel håper vi Camilla i fremtiden prøver å skape noen plagg vi ikke har sett så mye av før! Her er våre favoritter fra kolleksjonen:

Susanne og broren Andreas startet Holzweiler for 11 år siden. I dag er så godt som hele familien ansatt





LINDEX x BY MALINA
Tidligere denne uken kom det en mail i innboksen som vi virkelig synes var spennende! Lindex har inngått et samarbeid med By Malina og skriver i pressemeldingen at de sammen har laget den perfekte sommerkolleksjonen.
By Malina er i våre øyne spesielt dyktig på vakre kjoler, så dette gleder vi oss stort til!

11 plagg som gir deg den deilige, boheme stilen
- Jeg ble veldig smigret når Lindex spurte meg om jeg var interessert i å samarbeide. Lindex har alltid stått hjertet mitt nær, og jeg er inspirert av måten arbeidet deres styrker kvinners posisjon på. Jeg har lært mye på denne reisen, og vi har utvekslet kunnskap underveis. Jeg er utrolig begeistret over resultatet, sier Malin Ek Andrén, grunnlegger av By Malina, i pressemeldingen.
Kolleksjonen består av 26 plagg og er i salg fra 9. mai.

MICHELLE OBAMA I NORSK DESIGN
Etter at den tidligere førstedamen Michelle Obama (55) stilte i dansk og svensk design under sine besøk i København og Stockholm, lå det an til at hun kom til å ha på seg «noe norsk» under besøket sitt i Oslo.

Michelle Obama åpner opp om spontanaborten i svært personlig selvbiografi: - Det er ensomt og smertefullt
KK-redaksjonen la blant annet frem forslag som Holzweiler, ByTiMo og Marte Krogh, men slik ble det ei. Obama gikk heller for kjendisfavoritten Peter Dundas. Dundas, som ikke lenger bor i Norge, har blant annet hadde klærne sine på stjerner som Beyonce og Kim Kardashian.
I et Instagram-innlegg takker designeren Obama for å ha brukt hans klær: «Tusen takk for at du velger Oslo, mitt hjemsted, til å bære vår spesialsydde dress, og takk for at du velger DUNDAS!! Det gjorde dagen min. Hei, det gjorde uken min!!», skriver Dundas.
