Skjønnhet:

– Jakten på den perfekte røde leppestiften er over

Og fem andre skjønnhetsfavoritter akkurat nå.

SKJØNNHET: Leppestiften fra det svenske kultmerket har fått plass i sminkepungen. FOTO: Produsenten.
SKJØNNHET: Leppestiften fra det svenske kultmerket har fått plass i sminkepungen. FOTO: Produsenten. Vis mer
Publisert

Det er en jungel der ute. Heldigvis for deg har vi testet slik at du slipper.

Her er noen av skjønnhetsnyhetene vi har testet – og kan gå god for – alle i butikk nå:

Den mykgjørende ansiktsoljen Renewing Face Oil gir både fuktighet og glød. Bruk den alene eller bland et par dråper ut i fuktighetskremen. (kr 220, 30 ml, Cosmica).

Maskaraen Noir Allure (kr 495, Chanel).

Volumgivende, fargebeskyttende og fuktighetsgivende. Kan man be om mer?

Parfymen Saffron Flower er orientalsk og krydret – og en av mine favorittdufter. En slags kjærlighetserklæring til Marrakech, inspirert av grunnlegger Nadia Benaisas barndomsminner fra byen. Varm og forførende med noter av safran og svart pepper, sjasmin, vanilje, lær og tre.

Makeupartist Luca Picas første kolleksjon for Byredo har nettopp kjærligheten som tema. Min favoritt er den burgunderrøde leppestiften Transported (kr 470).

Musk, amber, vanilje, patsjuli og sandeltre gjør denne duften intens, hudnær og sexy. Parfymen Musc Ravageur ble først lansert i 2000 og avvist av flere parfymehus for å være for radikal. Slikt blir det kultstatus av.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer