Loewe

Nå åpner verdens mest populære motemerke i Norge

Og det skjer veldig snart!

LOEWE: Luksusmotehuset er verdens mest populære akkurat nå. FOTO: NTB.
LOEWE: Luksusmotehuset er verdens mest populære akkurat nå. FOTO: NTB. Vis mer
Publisert

Det er ingen hemmelighet at kampen om oppmerksomheten i motebransjen er knallhard, og ikke minst at den virker å tilspisse seg ytterligere.

Likevel er det noen som klarer kunststykket å bli snakket om – og enda viktigere; i langt større grad enn andre.

Hva vi søker etter online kan gi oss en pekepinn på hvilke merker som trender.

PÅ CATWALKEN: Fra Loewes visning i Paris nylig. FOTO: NTB.
PÅ CATWALKEN: Fra Loewes visning i Paris nylig. FOTO: NTB. Vis mer
FAVORITT: Motehusets vesker er blitt en favoritt blant både norske og internasjonale moteprofiler. FOTO: Anastasia Fedoseeva.
FAVORITT: Motehusets vesker er blitt en favoritt blant både norske og internasjonale moteprofiler. FOTO: Anastasia Fedoseeva. Vis mer

Og det er ikke lenger Gucci eller Pradas lillesøster Miu Miu som troner øverst.

Det er det spanske motehuset Loewe.

I FULL BLOMST: Om ikke lenge åpner motehusene dørene til sin første butikk i Norge. FOTO: NTB.
I FULL BLOMST: Om ikke lenge åpner motehusene dørene til sin første butikk i Norge. FOTO: NTB. Vis mer

Det melder online moteplattform og shoppingsite Lyst. De har over 160 millioner brukere, og hvert kvartal kommer de med rapporten Lyst Index som viser hva som klikkes mest etter. Nå er det Loewe.

Men det er ikke deres ballongsko eller flamingoblomsten som plutselig dukket opp overalt som er det som trender her.

GATEMOTE: Under moteuken i København var merket å se flere steder. FOTO: Noor-u-nisa Khan.
GATEMOTE: Under moteuken i København var merket å se flere steder. FOTO: Noor-u-nisa Khan. Vis mer

Nei, det er motehusets nokså enkle logo-singlet. Søk etter denne har visstnok fått søk etter merket til å stige med 19 prosent, men også deres Paul's Ibiza-kolleksjon og designbidrag til Beyoncés Renaissance-turné skal ha fått søket til å gå til himmels.

EKLEKTISK: Designer Jonathan Anderson er kjent for sin eklektiske signatur. Her fra merkets visning under moteuken i Paris i høst. FOTO: NTB.
EKLEKTISK: Designer Jonathan Anderson er kjent for sin eklektiske signatur. Her fra merkets visning under moteuken i Paris i høst. FOTO: NTB. Vis mer

Det er god timing for nordmenn, faktisk.

For om ikke lenge åpner Loewe sin første butikk på norsk jord, nærmere bestemt i Nedre Slottsgate i Oslo sentrum. Her ligger allerede luksusmotehusene tett i tett.

KK har fått bekreftet at dato for åpning er 26.oktober, altså knappe tre uker til.

FAN: Modellen Emily Ratajkowski iført Loewe. FOTO: NTB.
FAN: Modellen Emily Ratajkowski iført Loewe. FOTO: NTB. Vis mer
FULLT HUS: Mange hadde møtt opp for å se motehusets nye kolleksjon i Paris tidligere denne måneden. FOTO: NTB.
FULLT HUS: Mange hadde møtt opp for å se motehusets nye kolleksjon i Paris tidligere denne måneden. FOTO: NTB. Vis mer

Det 177 år gamle spanske motehuset er luksusgruppen LVMHs eldste. Butikken i Oslo vil være preget av spanske uttrykk, og skal ifølge pressemeldingen i seg selv være en attraksjon. Butikken vil være på 154 kvadratmeter, og åpner i de gamle lokalene til Balenciaga som nylig stengte.

Oppdag mer mote, livsstil og historier fra virkeligheten på KK.no

Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer