Leila Hafzi

Oscar-vinner i Leila Hafzi-kjole

Da Inocente Izucar vant Oscar hadde hun på seg norsk design.

OSCAR-VINNERE: Filmskaperene Andrea Nix Fine (til venstre) og Sean Fine (til høyre). I midten ser du dokumentarfilmens hovedperson, Inocente Izucar, iført Leila Hafzi-kjole. Foto: All Over Press
OSCAR-VINNERE: Filmskaperene Andrea Nix Fine (til venstre) og Sean Fine (til høyre). I midten ser du dokumentarfilmens hovedperson, Inocente Izucar, iført Leila Hafzi-kjole. Foto: All Over Press Vis mer
Publisert
Sist oppdatert
Selv om det er et par dager siden den o' store Oscar-utdelingen, er vi ikke helt over de vakre kjolene riktig enda.

Men det de færreste visste, inkludert den norske designeren Leila Hafzi, var at en av Oscar-vinnerne hadde på seg en av hennes kreasjoner - nemlig Inocente Izucar, som spiller i dokumentarfilmen «Inocente».

Filmen vant Oscar for beste korte dokumentarfilm.

LES OGSÅ: Oscar-utdelingens verst kledde

GRÅT AV GLEDE: På bildet til høyre ser du filmskaperene Andrea Nix Fine (i stripete kjole), dokumentarfilmens hovedperson Inocente Izucar og filmskapet Sean Fine. Foto: All Over Press
GRÅT AV GLEDE: På bildet til høyre ser du filmskaperene Andrea Nix Fine (i stripete kjole), dokumentarfilmens hovedperson Inocente Izucar og filmskapet Sean Fine. Foto: All Over Press Vis mer

– Et av verdens viktigste arrangementer

Ikke overraskende synes Hafzi at det var veldig stas og stort å få kjolen sin på Oscar-scenen.

– Dette var jo gøy! Og veldig kjekt å bekle en dokumentarisk rolleinnehaver frem mot Oscar. Nå har ikke jeg sett denne kortfilmen selv, men forstår det er en sterk historie med substans. Veldig i min «gate» og derfor ekstra kjekt å være med på. Ikke minst viktig å få være en del av Oscar-festens vinnere og at kjolene er på den røde løper på et av verdens viktigste arrangementer for verdens designere, sier Leila Hafzi til KK.no.





LES OGSÅ: Oscar-utdelingens dypeste utringning?

STOLT: Klesdesigner Leila Hafzi synes det er stor stas at kjolene hennes ble brukt under Oscar-utdelingen.  Foto: Per Ervland
STOLT: Klesdesigner Leila Hafzi synes det er stor stas at kjolene hennes ble brukt under Oscar-utdelingen. Foto: Per Ervland Vis mer

Kom i brudekjole

Inocente Izucar hadde på seg en hvit brudekjole, som er en klassiker fra Hafzis kolleksjoner.



– Så herlig Inocente er! Fariba har vært bestselger-kjolen i Italia og Frankrike i over to år. Den går igjen i Royaye Sefid-serien med små modifikasjoner hver sesong. Til årets kolleksjon «Mayalu» ble det også produsert en serie av Faribas søstre. Kjolen presenteres som en brudekjolen, men kan bestilles som rød løper eller coctailkjole i inntil 15 forskjellige farger, forteller designeren.

Hafzi designet Fariba under et besøk i Nepal. Designet på denne og et par andre kjoler spinner utifra hva hun selv ville ønsket å gifte seg i.

– Den er blitt en viktig del av min signatur, innrømmer Hafzi.

Designeren har et eget PR-byrå i LA som jobber med å få kjendiser til å gå med kjolene hennes, og at det er der Oscar-kjolen kommer fra.

– Nå burde jeg vel få mersmak og konsentrere meg litt mer om den røde løper til neste år, sier Hafzi, som er strålende fornøyd.

Se bilder fra Leila Hafzi-visningen på Oslo Fashion Week nedenfor:






LES OGSÅ: Sjekk den nye kjoletrenden fra Oscar-utdelingen!

Står bak flere Oscar-kjoler

Hafzi har all grunn til å smile, for det var ikke bare Inocente Izucar som bar hennes design i forbindelse med årets Oscar-utdeling.

Kulturminister Hadia Tajik hadde på seg en svart, fotsid chiffon-kjole da hun støttet den Oscar-nominerte «Kon-Tiki»-filmen.





Onsdag 20. februar dukket også skuespiller Dawn Olivieri også opp i en romantisk, hvit Leila Hafzi-kjole på en pre-Oscar fest.

Dawn Olivieri hadde på seg Leila Hafzi-kjole på "Global Green USA's 10th Annual Pre-Oscar Party" som ble holdt på Avalon. Foto: All Over Press
Dawn Olivieri hadde på seg Leila Hafzi-kjole på "Global Green USA's 10th Annual Pre-Oscar Party" som ble holdt på Avalon. Foto: All Over Press Vis mer
Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer