Musikalen Cats, av Andrew Lloyd Webber anses som en klassiker, og gikk for fulle hus både i Londons West-end og på Broadway fra tidlig 80-tall og inn i det nye årtusenet. Og selv om musikalen er kjent for å være forholdsvis uten handling, og hovedsakelig dreie seg rundt spektakulære musikknumre og med superballaden Memory som udiskutabelt høydepunkt, er musikalen snart å få se som kinofilm, med et stjerneteam bestående av både Judi Dench, Taylor Swift og Idris Elba, for å nevne noen.
Alle pelskledde for anledningen. Og det er nettopp dette grepet, med animerte katte-kjendiser, som får folk til å reagere i sosiale medier.
Teknikken som er brukt er en blanding av såkalt CGI og live-action, altså en blanding av dataanimerte effekter og levende bilder og kostymer. Etter at den første trailere ble sluppet, er det mange som har reagert og som kommenterer at skuespillerne ser skumle ut, på grunn av effektene.
Ja, noen er til og med engstelige for nattesøvnen etter å ha sett en pelskledd Idris Elba i fri utfoldelse, og klarer ikke å få kattemannen ut av hodet.
Andre bekymrer seg for karrieren hans for øvrig...
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger