Skuespiller og velvære-gründeren Gwyneth Paltrow (50) har gjort stor business siden hun i 2008 etablerte Goop-universet, en nettplattform hvor hun stadig lanserer produkter innenfor velvære-segmentet.
Paltrow omfavner å bli eldre - og hun vil at andre kvinner skal gjøre det samme. I et nytt intervju med britiske Vogue åpner hun opp om at kvinner blir dømt langt hardere for å bli eldre enn menn gjør.

- Aldri sett henne så skjelven
- Jeg tror det er et kulturproblem. Det er ikke vårt! Som kvinner ønsker vi å være sunne, vi ønsker å bli eldre. Ideen om at vi skal fryse i tid er veldig rar, sier hun.
Videre fortsetter hun og påpeke dobbeltmoralen kvinner møter når det kommer til å bli eldre.
- Jeg elsker når jeg hører noen som Andie MacDowell, med sine vakre grå krøller, snakke om å omfavne aldring og forskjellen mellom hvordan vi håndterer en George Clooney-type, sammenlignet med hvordan de fleste kvinner blir oppfattet, sier hun og legger til:
- Når en mann blir grå er han kjekk, mens kvinner får høre «hva har du tenkt å gjøre med rynkene dine?». Igjen, vi ønsker å bli eldre.

Mette har ikke farget håret på over tjue år

– Nå vet jeg vet at rynker kun er tegn på at du har smilt og ledd

- Trenger ikke å være rynkefri
For Paltrow har helsen vært en viktig del av hennes aldringsreise – og det inkluderer huden hennes.
- Jeg vil ikke slette noe fra livet jeg har levd, og jeg trenger ikke å være rynkefri. Men jeg tror det er flott å prøve å opprettholde hudens tekstur og lysstyrke.
Siden etableringen av livsstilsmerket hennes i 2008, har det vært mye diskusjon rundt «Goop». Det som startet som et nyhetsbrev med matoppskrifter og uskyldige tips, har etter hvert utviklet seg til å bli et 250 millioner dollar-selskap, ifølge Yahoo.
Selskapet har flere ganger blitt kritisert for å gi helsetips som ikke kan støttes av fagfolk, samt å anbefale produkter som er så dyre at de fleste leserne ikke har råd til dem.
Oppdag mer mote, livsstil og historier fra virkeligheten på KK.no
