Kjendisdatter:

Faren til Ella (21) er en av verdens mest kjente skuespillere

Gjetter du hvem?

SJELDEN SELFIE: Det er først det siste året at Ella har begynt å «vise seg frem» for offentligheten. FOTO: Instagram/@ellatravolta
SJELDEN SELFIE: Det er først det siste året at Ella har begynt å «vise seg frem» for offentligheten. FOTO: Instagram/@ellatravolta Vis mer
Publisert

21 år gamle Ella har ikke bare én, men to berømte skuespillerforeldre.

Moren Kelly Preston har blant annet vært å se i «Jerry McGuire», «What a Girl Wants» og – filmen hun møtte ektemannen – «The Experts» fra 1989.

Dessverre gikk hun bort i fjor etter en to år lang kamp mot brystkreft.

MOR OG DATTER: Ella med mamma Kelly på en tilstelning i 2002. I fjor måtte ungjenta ta farvel med moren for godt. FOTO: NTB
MOR OG DATTER: Ella med mamma Kelly på en tilstelning i 2002. I fjor måtte ungjenta ta farvel med moren for godt. FOTO: NTB Vis mer

Ellas far er på sin side et av verdens mest kjente fjes og har en CV de færreste kan matche: Leiemorder og gangster i «Pulp Fiction», dansende og syngende mor i «Hairspray», kongen av disco i «Saturday Night Fever», FBI-agent i «Face/Off», stjerneadvokat i «The People v. O. J. Simpson» ...

Aller mest kjent er han dog for rollen som Danny Zuko i «Grease».

Ja, du nok gjettet rett: Selveste John Travolta (67) er Ellas pappa.

Skuespilleren holder lav profil når han ikke promoterer diverse filmer og serier, og nettopp derfor har familien hans levd et relativt skjermet liv.


Det er først de siste årene at offentligheten har fattet interesse for Ella.

Tidligere har man visst så lite om Travolta og Prestons barn at det ikke har vært noe å fatte interesse for – men i 2019, én måned etter 18-årsdagen sin, opprettet ungjenta sin egen Instagram-konto.

I dag kan hun skilte med 500.000 ivrige følgere.

Se Ellas søte «Instagram-debut» under!


Foreløpig vet vi ikke så mye om 20-åringen, men det kan se ut til at hun har planer om å følge i foreldrenes fotspor karrieremessig.

Allerede i 2009 medvirket hun i filmen «Old Dogs», som moren også var med i, og i 2019 spilte hun i «The Poison Rose» med faren i én av hovedrollene og Morgan Freeman (83) i den andre.

Ella er å se fra 0:42 i traileren til «The Poison Rose»:


Selv om pappa John er en internasjonal superstjerne, ser det ut til at forholdet mellom far og datter er veldig normalt – selv på de områdene Ella kanskje skulle ønske det ikke var det ...

I et tidligere Instagram-innlegg har hun nemlig avslørt at faren gjorde henne flau i selskap av hennes største forelskelse.

«Dette bildet er ti år gammelt i dag. Det var den gangen pappa gjorde meg så flau ved å fortelle Taylor Lautner at jeg researchet ham på nettet hele dagen», skriver hun til bildet av seg selv og «Twilight»-stjernen.


Vi gleder oss til å følge med på Ella videre. Med to Hollywood-stjerner som foreldre, er nok fremtiden lys!

Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer