I stillingsbeskrivelsen til ekteparet prins William (39) og hertuginne Kate (40) står det blant annet at ekteparet skal kaste glans over storslåtte filmpremierer - og dette er noe trebarnsforeldrene virkelig har innfridd de siste årene.

Cecilie vokste opp med psykisk syk mor: - Vi snakket om veldig mørke ting
Denne uken var intet unntak, da de to var til stede på den britiske premieren av Top Gun: Maverick i London.
Ekteparet ankom side om side med hovedrolleinnehaver Tom Cruise (59), og den amerikanske skuespilleren så sitt snitt til å geleide hertuginne Kate opp den røde løperen.

Dette har fått flere til å reagere.
Det er nemlig mange som mener at det er uhørt at skuespilleren, som er medlem av den kontroversielle Scientologi-sekten, har en så fremtredende rolle overfor hertuginne Kate.

Mange reagerer også på at det kanskje burde ha vært ektemannen prins William, og ikke den 59 år gamle skuespilleren, som geleidet hertuginnen opp trappene.
Noen påpeker at det er nøye planlagt fra skuespillerens side, fordi at han vet at alle kameraene er rettet mot ham og det kongelige paret. På den måten kan Cruise vise frem sine gentleman-fakter for hele verden.

Det er umulig å vite hva Tom Cruise tenkte i denne situasjonen, men man må ikke glemme at 59-åringen går langt tilbake i tid med det britiske kongehuset - og ikke minst prins Williams mor Diana.
Han var nemlig til stede i prinsesse Dianas begravelse i England i september 1997, og møtte Diana allerede så tidlig som i 1992 under premieren av filmen Far and Away med sin daværende kone Nicole Kidman.

Sendte hverandre kjærlige blikk
Hertuginnen selv så derimot ut å ta håndgesten fra Cruise med fatning, men var raskt ute med å flytte clutchen fra favoritt-designmerket Alexander McQueen over til hånden Tom Cruise akkurat hadde holdt henne i.
På den måten var hånden nærmest ektemannen prins William ledig, dersom han skulle falle for fristelsen til å gjøre samme gest som Top Gun-stjernen.

Det skal sies at ekteparet, som hadde fått nannyene til å passe de tre barna prins George (8), prinsesse Charlotte (7) og prins Louis (4), kastet flere kjærlighetsfulle blikk mot hverandre gjennom kvelden.
Prins William var ikke sen med å legge armen rundt sin flotte kone flere ganger i løpet av kvelden.

Folk mener dette brevet viser at dronningen liker Kate bedre enn Meghan
Artig detalj på prins Williams sko
Hertuginne Kate var for øvrig kledd i en rålekker off shoulder-kjole fra franske Roland Mouret, pumps fra italienske Prada og diamantøredobber fra britiske Robinson Pelham - som er samme smykkedesigner som lagde diamantøredobbene Kate gikk med da hun giftet seg i 2011.

Ektemannen prins William stilte i en kledelig Alexander McQueen-smoking - og hadde kveldens kanskje råeste sko; nemlig et par The Crockett & Jones-loafers med Top Gun-flylogo.
Trebarnsfaren er nemlig utdannet pilot, og fløy for East Anglian Air Ambulance fra mars 2015 til juli 2017.
Top Gun: Maverick har norgespremiere 27. mai 2022.
Øvrige kilder: People og Instagram-kontoene @RoyalFashionPolice og @2iikate