Det hele startet i 1986 da Ellen Hamilton Latzens, som på det tidspunktet var seks år gammel, dro på en åpen casting for en ikke navngitt Adrian Lyn film sammen med moren sin.
Tusenvis av håpefulle småjenter møtte opp, klare for å ta verden med storm. Likevel ble det Ellen, som egentlig ikke hadde det utseendet castingen var ute etter, som kapret rollen.
Og det var ikke hvilken som helst rolle. Det var rollen som Michael Douglas og Anne Archer's datter «Ellen» i thrilleren «Fatal Attraction».

Superstjernen feiret 50-årsdagen med dønn ærlig bilde


«Honey Boo Boo» ble verdenskjent over natta - dette gjør hun i dag
Ikonisk julefilm
Etter suksessen med «Fatal Attraction», fikk Ellen tilbud om å spille i en rekke filmer og tv-serier - og i perioden 1987-1995 var hun blant annet å se i Family Ties, The Equalizer og Alkali, Iowa.
Men de fleste husker henne nok aller best som «Ruby Sue» i filmen «National Lampoon's Christmas Vacation», bedre kjent som «Hjelp, det er juleferie!».


50 julefilmer med høyest IMDb rating
I 2015 fortalte hun i et intervju med HuffPost at hun fortsatt blir gjenkjent, 26 år senere.
- Jeg har ikke forandret meg så mye, så jeg får ofte høre at folk synes jeg ser kjent ut, men at de ikke klarer å plassere meg. Og det er jo ikke så rart, for jeg var jo bare 9 år gammel da filmen ble spilt inn, sa hun og la til:
- Men det hender fra tid til annen at noen sier «Du var hun lille jenta i Fatal Attraction og Christmas Vacation», og da svarer jeg som regel «Wow, du er god. Hvordan klarte du å kjenne meg igjen?».


Gravidbildene av superstjernen setter fyr på nettet
Forlot Hollywood som 15-åring
Etter å ha gjort stor suksess som barnestjerne på 80- og 90-tallet, ble det plutselig stille fra Ellen.
Som 15-åring begynte hun på internatskole, og da hun fire år senere ble uteksaminert bestemte hun seg for å ikke ta opp skuespillertråden igjen.
- Det ville vært hardt arbeid å skulle starte på nytt, og det var jeg rett og slett ikke klar for. Og selvom jeg elsket skuespill og brant skikkelig for yrket, ville jeg bare være en annen person og la det derfor bak meg, sa hun i intervjuet med HuffPost.
Etter årene på internatskolen flyttet hun til San Francisco Bay Area for å gå på «California College of Arts and Crafts».
I dag er Ellen 42 år og bor i Los Angeles hvor hun produserer podcasten, «Watched», som blant annet gir et innblikk i hvordan barnestjerneindustrien egentlig fungerer.

Mensen-scenen i «Beforeigners» har vekket oppsikt ute i verden

Nektet å snakke med Kirsten Dunst på filmsettet

Emma Thompson åpner opp om den sterke Love Actually-scenen

Disse julefilmene kommer på Netflix
