Prins Harry:

Svarer kryptisk på dette

Prinsen er TV-aktuell igjen.

NY SERIE: Prins Harry er igjen aktuell på Netflix. Foto: Toby Melville / Reuters / NTB
NY SERIE: Prins Harry er igjen aktuell på Netflix. Foto: Toby Melville / Reuters / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Onsdag morgen ble den nye Netflix-serien «Heart of Invictus» sluppet. Det betyr også at britiske prins Harry (38) gjør Netflix-comeback, etter fjorårets trolig største skandaleserie.

Den gang kom serien «Harry & Meghan», som skapte store overskrifter verden over.

Denne gang er det idrettsarrangementet Invictus Games som er i fokus. Her konkurrerer tidligere soldater og krigsveteraner i ulike idretter. Det var prins Harry selv som opprettet Invictus Games Foundation.

Prins Harry og Meghan overrasket på basketkamp i Los Angeles. Video Tiktok / Rød Løper Vis mer

Det gikk lenge rykter om at Netflix hadde bestemt seg for å skrote serien, uten at det åpenbart var noe hold i ryktene, ifølge International Business Times.

- Her er vi. Mitt navn er Harry, åpner han.

På spørsmål om hva han jobber med, svarer han:

- Jobben min? Til hverdags er jeg far til to barn under tre år. Har et par hunder. Jeg er gift. Jeg opprettet Invictus Games Foundation. Man har mange roller, men i dag handler det bare om Invictus.

ØDELAGT: Prins Harry avslører detaljer om slåsskampen han hadde med broren sin prins William i talkshowet «The Late Show with Stephen Colbert». Video: Pluto TV Vis mer

Senere i første episode får vi se Harry og kona hertuginne Meghan (41) i New York, hvor de går på rød løper.

- Vi har ikke gjort dette på en stund, sier Harry til kona, og innrømmer videre at hjertet hans banker i et rasende tempo av nervøsitet.

Videre får vi se bilder og klipp fra da Harry var utstasjonert i Afghanistan i ti uker i 2008. Hans egne opplevelser er en av grunnene til at han startet Invictus Games.

GLEMTE SEG: Prins William glemte i et kort sekund hva kongelig protokoll er. Video: AP Vis mer

Serien følger blant andre en deltaker fra Ukraina, og hennes vei mot Invictus Games midt i Russlands invasjon av hjemlandet.

- For å rehabiliteres trenger jeg Invictus, men krig lar oss ikke slappe av. Den lar oss ikke leve et normalt liv.

Følg på Instagram Abonner på KK magasinet

Vi bryr oss om ditt personvern

KK er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer